GODNE POŻEGNANIE

wieńce, wiązanki pogrzebowe, kwiaty na pogrzeb, stroiki na urny i trumny, kwiaty, kosze i bukiety kondolencyjne, realizacja zamówień nietypowych.

Zobacz nasze realizacje Złóż zamówienie

BLOG

Cover Image

Dekoracje dla trumien oraz urn. Przegląd rozwiązań

Usługi florystyczne związane z obsługą pogrzebów głównie kojarzone są z wieńcami pogrzebowymi. Tymczasem florystyka funeralna, bo tak w branży zwie się fachowo ten szczególny rodzaj usług florystycznych to coś o wiele więcej. Śmierci nie da się oswoić. Nie da się do niej przyzwyczaić czy być obojętnym na pojawienie się w prędzej, czy później w życiu każdego człowieka.

Więcej

Cover Image

Co napisać na szarfie pogrzebowej?

Ostatnie pożegnanie to ciężkie chwile dla bliskich zmarłego i jego przyjaciół. Co napisać na szarfie pogrzebowej? Takie pytania często zadają nam nasi klienci, chcący zakupić wieniec pogrzebowy. Dziś postaramy się odpowiedzieć na pytanie, nie tylko co napisać na szarfie pogrzebowej, ale również czy napis na szarfie jest w ogóle potrzebny?

Więcej

Cover Image

Rodzaje wiązanek pogrzebowych

Dekoracje pogrzebowe to sposób na oddanie pamięci zmarłej osobie. Wiązanki na pogrzeb muszą być przede wszystkim estetyczne i wykonane ze smakiem, liczy się jednak także ich trwałość. Jaką wiązankę najlepiej wybrać? W naszej kwiaciarni dajemy klientom możliwość wyboru spośród wielu opcji. Sprawdź, jakie są najpopularniejsze rodzaje wiązanek pogrzebowych.

Więcej

Cover Image

Co oznacza parzysta liczba kwiatów?

Czy słyszeliście kiedyś o tym, że istnieje kwiatowy savoir-vivre? Zarówno ilość kwiatów, jak i ich kolor oraz rodzaj niosą ze sobą pewien przekaz. Kwiaty są uniwersalnym sposobem na wyrażenie rozmaitych emocji, uczuć, wyrażeniem szacunku i podarunkiem na każdą okazję.

Więcej

Cover Image

Różnice między wieńcem a wiązanką

Każdy pragnie godnie pożegnać bliskich. Tradycją jest przynoszenie na uroczystość żałobną kwiatów. Najbliższa rodzina upamiętnia zmarłego wieńcem pogrzebowym. Podobnie robią na przykład delegacje z firmy. Dalsza rodzina oraz bliscy znajomi nieżyjącego, zgodnie z tradycją, przynoszą ze sobą zazwyczaj wiązanki. Nie każdy jednak słysząc słowa „wieniec” i „wiązanka” zdaje sobie sprawę z tego, czym się one różnią. 

Więcej

Cover Image

Wybór kwiatów na pogrzeb. Czym się kierować?

Śmierć bliskiej osoby to bardzo trudne doświadczenie, które prędzej czy później dosięgnie każdego z nas. Taka jest część życia. Wówczas trzeba poradzić sobie z bólem i dodatkowo zmierzyć się z różnymi kwestiami organizacyjnymi. Duże znaczenie ma wybór odpowiednich kwiatów na pogrzeb. Dowiedz się, jak wybrać właściwą wiązankę i na co zwrócić szczególną uwagę.

Więcej